JAK PRAWIDŁOWO PRAĆ POŚCIEL?

Po pierwsze:

Nową pościel przed pierwszym użyciem należy wyprać. Jest to szczególnie ważne w przypadku tkanin drukowanych kolorowo ponieważ podczas pierwszego prania zmywa się nadmiar barwnika!

Po drugie:

Pamiętaj, aby segregować pranie pod względem kolorystycznym. Nie należy mieszać tkanin jasnych z ciemnymi, podobnie jak w przypadku rodzaju tkanin. Nigdy nie mieszamy pościeli z innymi tkaninami.

Po trzecie:

Przygotuj pościel do prania.

a) zamknij zamki/guziki,

b) jeśli pościel ma druk bądź haft, zaleca się pranie na lewej stronie - w ten sposób na dłużej zachowa ona intensywność barw oraz jakość haftu,

Po czwarte:

Używaj tylko odpowiednich środków piorących, tj. do kolorowych tkanin używaj tylko proszku do koloru nie zapominają również o adekwatnym dozowaniu.

Po piąte:

Zwróć uwagę na metkę pościeli, gdzie umieszczona jest informacja o maksymalnej temperaturze prania. Nigdy nie należy przekraczaj zalecanej temperatury.

Po szóste:

Jeśli pościel nie wymaga prasowania, należy prać ją przy użyciu programu do delikatnych tkanin, który gwarantuje niższe obroty podczas wirowania. Jeśli Twoja pralka posiada dodatkowy program "bez zagnieceń" to warto z niego skorzystać.

Po siódme:

Ciemnych tkanin nigdy nie wystawia się na bezpośrednie i długotrwałe działanie promieni słonecznych. Takie eksponowanie sprawia, że pościel traci swoją intensywność barw.

Po ósme:

Susz pościel rozłożoną, co ułatwi późniejsze jej prasowanie. Staraj się nie zostawiać pościeli zbyt długo w pralce, gdyż powstałe w skutek długiego leżakowania zagniecenia mogą sprawiać problemy podczas prasowania.

Mamy nadzieję, że powyższe porady pozwolą Państwu zachować intensywność barw i jakość pościeli na długie lata, co zaś przełoży się na wieloletnie użytkowanie i zadowolenie z zakupów.